بایگانی نوشته ها

۱۰ روش برای شناسایی استعداد ها و علاقه مندی ها

زمان هایی پیش می آید که از خود سوال می کنیم “واقعاً من در چه چیزی استعداد دارم؟” یا “من به چه چیزی علاقه مندم؟”. در حقیقت شما با این سوالات به دنبال شناخت بیشتر از خود هستید تا با افزایش شناخت بتوانید مسیر بهتری را در زندگی آینده خود طی کنید. در این نوشته با ده نکته‌ی ساده، استعدادها و علاقه مندی های  خود را شناسایی کرده و آنها را به کار بگیرید:

بیشتر بخوانید
Learning

یادگیری انسان ها

انسان ها زمانی میمیرند، که دیگر چیزی یاد نمی گیرند.چه زنده هایی که افکارشان مرده و چه مرده هایی که با بجا گذاشتن آگاهی و افکارشان به انسان زندگی بخشیده اند.

بیشتر بخوانید
شکرگزاری

الماس گران قیمت زندگی تان چیست؟

من معتقدم که قدردانی راهی است برای رسیدن به خودمان. من هر صبح و شب، لحظه ای تمرکز می کنم و برای موهبت های زندگی ام و برای حضور و عشق همه افراد در آن خدا را شکر می کنم. برای تمامی نعمت هایی که به من داده شده و درس هایی که یاد می گیرم شکرگزاری می کنم. برای تمام چیزهایی که دوست دارم بدست آورم طوری شکر گزاری می کنم که انگار همه انها را به دست آورده ام. از همه فرشتگان نگهبان و الوهیت های طبیعت به خاطر شفای عزیزان و این سیاره سپاسگزاری می کنم. راهنمایی طلب می کنم و در رویاها به دنبال پاسخ می گردم. برای سلامتی و غنای شعورم خدا را شکر می کنم. برای زیبایی عمیق و عظمت زمین، خدا را شکر می کنم. برای وجود پرندگان، درختان و تمامی موجودات زنده، خدا را شکر می کنم. برای وفور نعمت و رفاهی که همیشگی است خدا را شکر می کنم و بالاتر از همه، برای محبت خدا را شکر می کنم.

بیشتر بخوانید
شادی

۱۰ روش علمی و عملی برای شادی بیشتر

شادی بیشتر تمایل تمامی افراد است. اما دستیابی به شادی در جامعه کنونی با وجود مشغله های فکری گوناگون، آسان و راحت نمی باشد. به منظور افزایش شادی راه حل هایی علمی و مهم تر از آن عملی وجود دارد مانند ورزش کردن، خواب مناسب داشتن، فعالیت های اجتماعی بیشتر، حضور در فضاهای آزاد و …. .

بیشتر بخوانید
ذهن خودآگاه و ذهن ناخودآگاه

چگونه از ضمیر خودآگاه استفاده کنیم تا در خود تغییراتی ایجاد نماییم؟ بخش دوم

اگر از مردم بپرسید که ضمیر خودآگاه چه کاری انجام می دهد، پاسخ های متفاوتی دریافت خواهید کرد. برخی تفاوت آن را با سایر ضمایر (نیمه آگاه و ناخودآگاه) در میزان هشیاری و آگاهی آن بیان خواهند نمود. اما اگر ما بگوییم ضمیر نیمه آگاه، هشیار نیست، به طور واضحی این بیان اشتباه است. پاسخ دیگری که مردم در این خصوص مطرح می کنند این است ذهن آگاه شما محلی جهت تفکر و استدلالهای منطقی است. این پاسخ تفاوت زیادی مابین ضمیر خوداگاه و سایر ضمایر شما قائل نمی شود. ضمیر ناخودآگاه شما انباره ای از احساسات، رفتارها و خاطرات شما است که بسیاری از افکار و برخوردهای شما از این بخش متاثر می شود.

بیشتر بخوانید
ارز دیجیتال

معامله ارز دیجیتال را چطور شروع کنیم؟ – بخش دوم

اصولاً زمانی که شما می خواهید معاملات ارز دیجیتال را آغاز کنید بهتر است، استراتژی نگهداری را همان ابتدای کار مشخص کنید. یعنی اینکه مشخص کنید با دید بلند مدت به این معاملات نگاه می کنید یا به دید کوتاه مدت. در واقع شما می خواهید Holder باشید یا Trader. به عبارت دیگر پول نقدتان را در دست می گیرید که از بازار جنس بخرید و در همان بازار در فاصله زمانی کوتاهی اگر قیمت بالاتر رفت آن را بفروشید یا اینکه با نوسان قیمت حداقل برای بیش از ۶ ماه آینده قصد ندارید معامله ای انجام دهید. این موضوع در بازار بورس هم مطرح است اما چون در بازار ارز مفهومی به عنوان کیف دیجیتال یا Wallet نیز وجود دارد، اهمیت بیشتری می یابد. در بازار بورس، سهمی که خریداری می کنید نزد کارگزار شماست. در بازار ارز دیجیتال هم شما می توانید از صرافی که در آن معاملات خود را انجام می دهید برای نگهداری ارزهای خریداری شده استفاده کنید. در واقع هم Wallet و هم Exchange قابلیت نگهداری ارز دیجیتال شما را دارند، اما مزایای هریک حسب استراتژی شما متفاوت است.

بیشتر بخوانید
Layers-of-the-mind

ذهن بشر چگونه کار می کند؟ بخش اول

در این سری از مقالات نگاهی به نحوه کارکرد ضمیر خودآگاه، ضمیر نیمه آگاه و ضمیر ناخوداگاه خواهیم انداخت، که کارکرد این سه ضمیر (ذهن) در کنار یکدیگر واقعیت بیرونی ما را شکل می دهند. همچنین به این موضوع که با شناخت این سه ضمیر چگونه می توانیم عادات و رفتارهای خود را بهبود ببخشیم تا زندگی شادتر، موفق تر و امن تری داشته باشیم، خواهیم پرداخت. مفهوم ذهن سه گانه بشر موضوع جدیدی نیست. زیگموند فروید، روانشناس مشهور اتریشی احتمالاً اولین شخصی بوده که این مفهوم را در جامعه عمومیت داده است. هر چند پس از مدتی نظریه های ایشان به این علت که به لحاظ علمی قابل اثبات نبودند، به طور گسترده در جوامع روانشناسی مورد بحث قرار گرفت، با این وجود فروید مدلی کاربردی از ذهن ایجاد کرد که به سه بخش (ردیف) تقسیم می شود، ضمیر خودآگاه، ضمیر نیمه آگاه و ضمیر ناخودآگاه.

بیشتر بخوانید
تغییر

شما واقعاً می خواهید تغییر کنید. پس چرا نمی توانید؟

تمامی ما در آن مراحل بوده ایم. می خواهیم ورزش کنیم. می خواهیم سیگار کشیدن را ترک کنیم. می خواهیم از غذاهای سالم تر استفاده کنیم. می خواهیم مشغول کاری جدید شویم. ما خواهان رسیدن به اهدافمان هستیم. سایتهایی را که در خصوص اهدافمان اطلاعاتی به ما می دهند بازدید می کنیم. اهداف خود را تنظیم می کنیم، رفتار خود را عوض می کنیم، برای یک یا دو ماه این موضوع ادامه می یابد، اما پس از آن این اشتیاق به اهداف خوب شروع به کاهش می کنند و اکثر ما احساس می کنیم به جایی که از آن شروع کرده ایم بازگشته ایم. بسیاری از این موارد به هدف گذاری که انجام داده ایم باز می گردد. ما نیاز به تنظیم اهدافی قابل دسترس، واقعی و قابل اندازه گیری هستیم. اما این کافی نیست.

بیشتر بخوانید
انسان کامل

انسان کامل

کارل گوستاو یونگ گفت: ترجیح می‌دهم کامل باشم تا اینکه خوب باشم.
برای اینکه انسان کاملی باشیم باید تمام جنبه‌های وجودمان، خواه خوب یا بد، را در بر بگیریم.
برای آنکه انسان کاملی باشیم باید خوشحال و شاد و راضی و همچنین خودخواه و خشمگین و غمگین باشیم.
اگر خود را فقط مالک نیمی از وجودمان یعنی آن نیمه‌ی خوب بدانیم و نیمه‌ی دیگر را انکار کنیم، کامل بودن را به اندازه‌ی کافی احساس نخواهیم کرد.
آن‌گاه یک نوع احساس آزاردهنده را تجربه می‌کنیم که گویی همیشه خطایی در ما وجود دارد.

بیشتر بخوانید